Są tacy autorzy, którzy publikują książki i mają swoich fanów, którzy pójdą za nimi zawsze. Chociażby nie wiadomo co napisali. Są jednak tacy autorzy, którzy genialni w swoim artyzmie zawsze tworzą wspaniałe dzieła sztuki, dzięki czemu można spodziewać się wspaniale porywającej książki, przy której nikt na pewno nie będzie się nudził. Do takich książek na pewno zalicza się “Kwestia ceny“, którą napisał Zygmunt Miłoszewski.

Thrillery i powieści kryminalne

Ten polski autor już od połowy lat 90. aktywny jest w pracy jako dziennikarz, który współpracował z najróżniejszymi gazetami. Zaczynał od “Super Expressu”, a potem jego reportaże można było nawet przeczytać w “Newsweeku”. Debiutował w 2005 roku powieścią “Domofon”, która zebrała tak pozytywne recenzje, że wszyscy zgodnie Miłoszewskiego nazwali “polskim Stephenem Kingiem”. Skoro ktoś porównywany jest do tak wielkiego autora, to nie można obojętnie pomijać jego książek. A ma on już wiele ciekawych dzieł na swoim koncie. Tym razem czas na thriller, który opowiada o tym jaką cenę trzeba zapłacić za realizację swoich marzeń. Czy ktoś jest w stanie odpowiedzieć na to pytanie? “Kwestia ceny” w pierwszej kolejności przenosi nas na początek XX wieku. Jest ogromny sztorm na morzu. Benedykt Czerski, który akurat jest na statku razem z bezcennymi skarbami przeklina chwilę, kiedy przyszło mu wracać do ojczyzny. Tak, jest słynnym naukowcem, który wiezie bezcenne zabytki tajemniczego ludu Ajnów. Po co mu to jednak skoro ewidentnie morze nie chce, aby jego wyprawa do domu zakończyła się sukcesem?

Czasy współczesne

Początek XXI wieku. Bogdan Smuga to wybitny wyznawca religii naukowej. Jest naukowcem, dlatego wierzy w takie życie. Podczas badań, jakie prowadzi dochodzi do wniosku, że w zbiorach Czerskiego, które zaginęły znajduje się coś, co przyczyni się całej ludzkości i poprawi jej komfort bytu. Nie może on odnaleźć samodzielnie owego przedmioty. Zofia Lorentz to słynna historyczka sztuki i poszukiwaczka zaginionych arcydzieł. Teraz ma pewien problem ze swoim mężem i próbuje mu jakoś zaradzić. Smuga zgłasza się do Zofii, proponując jej udział w wyprawie. Kobieta decyduje się bez wahania na poszukiwanie zbiorów Czerskiego, które ten wiózł ze sobą z Syberii. Ta wyprawa nie będzie taka łatwa jak wszyscy myślą. Trzeba będzie odwiedzić Paryż, a także Wyspę Przeklętą. Dojdzie również do wizyty na statku-widmo, który nigdy nie zawija do portu. Tylko czy te wszystkie starania sprawią, że poszukiwacze odnajdą zaginiony skarb?

Książka zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com